Archív
skripot

Kalendár udalostí

« Späť na zoznam udalostí
Táto udalosť už skončila.
Udalosť:
Filmový festival inakosti 2015
Dátum:
21/10/2015 19:00
Kategórie
Organizátor:
Iniciatíva Inakosť
info@ffi.sk
Zmenené:
15/10/2015
Miesto:
Kino Lumiѐre a Kino Film Europe
Adresa:
Bratislava
FFi_logo_vyrez

Iniciatíva Inakosť pozýva na deviaty ročník Filmového festivalu inakosti, ktorý prináša filmy o živote gejov, lesieb, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych ľudí. Filmová prehliadka bude od 21. do 25. októbra 2015 v dvoch bratislavských kinách – Kino Lumiѐre a Kino Film Europe. Téma hľadania rodiny a potreby zázemia sa prelína tento rok viacerými snímkami. Cieľom je ukázať, že hodnoty ako láska, vernosť, spolupatričnosť či oddanosť sú rovnako kľúčové aj pre LGBTI ľudí.

Na plátna kín prinesie festival filmy z viacerých krajín. Zastúpená bude belgická, francúzska, britská či švédska kinematografia. Diváci a diváčky uvidia aj snímky z Litvy, Bosny a Hercegoviny, Chorvátska, Čile a ďalších krajín. Festival sa obzrie za najzaujímavejšími LGBTI titulmi, ktoré sa v priebehu roka objavili v distribúcii.

Okrem filmov prinesie festival aj množstvo sprievodných podujatí. V Kine Lumiѐre bude infostánok o životných partnerstvách aj možnosť porozprávať sa s transrodovými ľuďmi o ich životoch. Organizátori zaradili do programu prednášku o fínsko-švédskej spisovateľke a výtvarníčke Tove Jansson, ďalej diskusiu s americkým queer aktivistom a workshopy o právach LGBTI ľudí. Medzi sprievodné podujatia patrí aj Noc filmových soundtrackov, party Homomat či FFi afterparty.
FFi_2015_plagat

 

 
Filmový festival inakosti je nesúťažná filmová prehliadka, ktorej cieľom je prostredníctvom filmového umenia búrať stereotypné predstavy a predsudky o LGBTI ľuďoch a prispieť tak k skvalitneniu nielen ich života, ale aj celkovej spoločenskej atmosféry. Po projekciách v Bratislave sa festival v novembri presunie do viacerých slovenských miest.

 
Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.
Realizované s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd LP/2015.

 

Staršie udalosti do roku 2013 si môžete prezrieť v archíve.