Archív
skripot

Kalendár udalostí

« Späť na zoznam udalostí
Táto udalosť už skončila.
Udalosť:
Filmový festival Jeden svet
Dátum:
12/10/2017 19:00
Kategórie
Organizátor:
Človek v ohrození
Telefón:
02-5542 2254
info@clovekvohrozeni.sk
Zmenené:
29/09/2017
Miesto:
kiná Lumière a Mladosť, KC Dunaj, Univerzitná knižnica (Bratislava), resp. kino Úsmev (Košice)
Adresa:
Bratislava a Košice
Jeden_svet_logo_fb_2017

Viaceré výskumy ukazujú, že nám vládne nedôvera. Nedôverujeme nikomu a ničomu – a sme v tom dobrí. Nedôverujeme susedom, súdom, politikom, cudzincom, médiám. Pritom ak by sme si dôverovali, naša spoločnosť by fungovala lepšie. Tohoročný festival Jeden svet by preto chcel svojím programom prispieť k hľadaniu a najmä nájdeniu dôvery u nás. Festival je jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudskoprávnymi a globálnymi témami. Na Slovensku ho už 18. rok organizuje Človek v ohrození, n. o.

Dôveru k rôznorodosti budeme hľadať v sekcii Extrémizmus v nás, (ne)dôveru vo zverejňovanie osobných dát zase v sekcii Dáta: demokracia. Opäť uvedieme aj dokumenty o témach, o ktorých sa z rôznych dôvodov nehovorí – nájdete ich v sekcii Máte právo vedieť. Alebo tie o konzumnom spôsobe života a našej potrebe vlastniť nové veci, čím nivočíme ľudí aj prírodu, o civilizácii, ktorá preniká úplne všade. Viac v sekcii Takzvaná civilizácia. Sekcia Môj život inak pre zmenu ponúkne filmy, ktoré ukazujú staronové výzvy, pred ktorými sa ocitajú mnohí z nás. Nad tým, či je lepšie o korupcii mlčať, alebo sa jej postaviť aj za cenu osobných obetí, sa zamyslíme v sekcií Hovoriť striebro. Mlčať zlato? Nedôvera voči migrantom nás sprevádza už dlho. Čoho sa vlastne tak bojíme a prečo máme strach z ľudí, ktorých mnohí z nás videli iba na televíznej obrazovke? Aj tieto odpovede poskytne sekcia My a oni. Každoročne tiež v súťažnej sekcii Slovenský dokument predstavujeme najnovšie slovenské filmy o témach, ktoré hýbu nielen našou spoločnosťou. A ani tento rok nezabúdame na žiakov, na ktorých čaká Jeden svet deťom.

Príďte hľadať dôveru na Jeden svet!

Viac informácií.

Zľavnené vstupenky si môžete kúpiť online v predpredaji.
Viac o cenách vstupeniek.

Permanentku na festival môžete získať aj zadarmo – stačí ak sa stanete členom/členkou Klubu priateľov Človeka v ohrození.
Viac info o klube.

Kliknite si aj celoročný profil Jedného sveta – nájdete tam informácie aj o projekciách, ktoré sú počas roka.

A využiť môžete aj požičovňu filmov z archívu Premietaj aj ty.

Kontakt:

Človek v ohrození, n. o.
Baštová 5, 811 03 Bratislava
e-mail: info@clovekvohrozeni.sk
tel. kontakt: 02-5542 2254
www.clovekvohrozeni.sk

 

Staršie udalosti do roku 2013 si môžete prezrieť v archíve.