Archív
skripot

Kalendár udalostí

« Späť na zoznam udalostí
Táto udalosť už skončila.
Udalosť:
Online dikusia: Ako o pôrode hovoríme, tak (sa) rodíme
Dátum:
02/06/2020 18:00
Kategórie
Organizátor:
Before I Met You
zuzana.limova@clovekvohrozeni.sk
Zmenené:
28/05/2020
Miesto:
Bratislava
Medzi_nami_wBefore_11_thumb_153x153

Zuzana Límová / Before I Met You – Medzi nami a združenie Človek v ohrození srdečne pozývajú na online diskusiu na tému AKO O PÔRODE HOVORÍME, TAK (SA) RODÍME pri príležitosti Svetového týždňa rešpektu k pôrodu. Uskutoční sa v utorok 2. júna 2020 o 18:00 h.

Ako vplývajú médiá na to, ako (sa) rodíme? Z akých dôvodov verí zdravotnícky personál viac mužom ako ženám? Prečo by sme ženu nemali volať „mamička”, ak to nie je naša matka? Ako môžu novinárky a novinári prispieť k pozitívnym zmenám v pôrodníctve a ako my všetci?

Aj o tomto sa budeme rozprávať s novinárkou Barborou Marekovou a sociálnou antropologičkou Zuzanou Pešťanskou. Moderuje Zuzana Límová, režisérka filmu Medzi nami.

Diskusia bude prístupná pre diváčky a divákov, ktorí sa vopred prihlásia na tomto linku.

Dokumentárny film Medzi nami, ktorý ilustruje situáciu v slovenských pôrodniciach, je dostupný online na našej webovej stránke. Nájdete ho ako Film týždňa aj v databáze dokumentárnych filmov na portáli DAFilms SK.

Ďakujeme, že si film pozriete legálnou cestou. Podporujete tým našu prácu, a teda aj zmenu, ktorú chcete vidieť vo svete.
Ak ste študentom alebo študentkou vysokej školy a film chcete vidieť v rámci svojho profesného vzdelávania, rady Vám to umožníme. Kontaktujte nás, prosím, e-mailom: zuzana.limova@clovekvohrozeni.sk

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili vzdelávacie aktivity k filmu Medzi nami prostredníctvom portálu StartLab.
Vďaka patrí aj tímu Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý diskusiu zastrešil.
Pretože #napôrodezáleží.

 

 
fb_ikona_5_w_16x16 Podujatie na facebooku

 

Staršie udalosti do roku 2013 si môžete prezrieť v archíve.