Archív
skripot

ASPEKTovské ňjúvinky 4/2012 – Špeciál MOJICH 7 ŽIVOTOV

diskriminacia_webka

Feministická organizácia ASPEKT prináša ňjúvinky – informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

Foto: Juraj Roščák

Mojich 7 životov. Agneša Kalinová v rozhovore s Janou Juráňovou

Knižný rozhovor so známou tvárou Kultúrneho života a Slobodnej Európy – novinárkou, redaktorkou, prekladateľkou a filmovou i politickou publicistkou Agnešou Kalinovou je prvou publikáciou nového radu Rozhovory ASPEKTU. S Agnešou Kalinovou sa zhovárala Jana Juráňová, aby si pre seba aj pre nás „zopakovala“ vraj krátke, ale o to úmornejšie 20. storočie.

Moje 20. storočie s Agnešou Kalinovou

„Naše životy sa odohrávajú vo verejnom i súkromnom priestore, ktoré sa od seba nedajú oddeliť, a čím komplikovanejšie sa vzájomne prepájajú, tým celistvejší obraz sa vytvára. Tak je to aj v knihe Mojich 7 životov,“ píše Jana Juráňová v úvode knihy.

Ukážka z knihy Mojich 7 životov

„Potom neskôr som sa s traumou z holokaustu vysporiadala vedome, tak, že som si povedala, že nezabudnem, ale že sa tomu nepodriadim. Že to nemôže byť moja životná náplň, že tu nemôžem žiť len tvárou obrátenou k holokaustu, k tým mŕtvym,“ hovorí Agneša Kalinová.

Ohlasy na knihu Mojich 7 životov

Prečítajte si, ako na knihu Mojich 7 životov reagujú čitateľky, čitatelia a médiá. Ak ste knihu čítali, určite máte aj vy čo povedať. ASPEKT čaká na vaše reakcie na svojej webovej alebo fejsbúkovej stránke.

Zažite (znova) prezentáciu knihy Mojich 7 životov

Nestihli alebo nemohli ste prísť na prezentáciu knihy Mojich 7 životov? Alebo by ste ju chceli zažiť ešte raz? Pozrite si videozáznam z podujatia, ktoré sa uskutočnilo 28. marca 2012 v Zichyho paláci v Bratislave.

Fotky z prezentácie knihy Mojich 7 životov

Pozrite si fotografie z prezentácie najnovšej knihy ASPEKTU Mojich 7 životov.

Agneša Kalinová číta z knihy Mojich 7 životov

Už 1. augusta v Bratislave znova privítame rozprávačku a hlavnú hrdinku knihy Mojich 7 životov Agnešu Kalinovú. Príďte si vypočuť čítanie z knižného rozhovoru, ktorý poskytla Jane Juráňovej, a využite možnosť diskutovať s oboma autorkami knihy.

 

ASPEKTťáčky budú rady, ak pre Vás budú ASPEKTovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalšie a ďalších, ktorí by o ich zasielanie mali záujem.

Kontakt:

Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT
Mýtna 38, 811 07 Bratislava,
tel.: 02-5249 1639
aspekt@aspekt.sk
www.aspekt.sk