Archív
skripot

Deň krivých zrkadiel 2018

v1t_zdravie

ZPMP v SR

10. jún – Deň krivých zrkadiel – je dňom ľudí s mentálnym postihnutím. S heslom „Sme iní, ale nie horší!“ pootvárame dvere do ich sveta, spoznávame ich talent, schopnosti, názory… A každý, kto chce, sa môže započúvať. V rôznych mestách Slovenska prebiehajú koncerty, predstavenia, tanečné vystúpenia či rozličné sprievodné podujatia. Máte možnosť zakúpiť si originálne autentické výrobky z dielne ľudí s mentálnym postihnutím – také, aké nemá nik.

10. júna popoludní odštartujeme v bratislavskej Petržalke koncertom pri Auparku (kde sú detské ihriská) od 14:00 do 15:00 h, moderuje Karin Haydu. Vstup je voľný. Koncert sa koná za každého počasia, aj v prípade dažďa.

Od 15.00 do 17.00 pokračujeme Piknikom tvorivosti a zábavy v Sade Janka Kráľa. Budete môcť ochutnať z nášho piknikového koša tvorivé dielne, netradičné športy a hry plné pohody a radosti. Super program pre celú rodinu a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť! Svoje originálne výrobky v stánkoch ponúknu zamestnanci/zamestnankyne a klienti/klientky domovov sociálnych služieb.

Od 17:00 do 17:30 vystúpi s bubnovou show skupina CAMPANA BATUCADA, ktorá urobí bodku za akciou.

Záštitu nad podujatím prevzal starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan.

Deň krivých zrkadiel 2018 sa v priebehu 10. – 12. júna uskutoční aj v Dolnom Kubíne, Komárne, Košiciach, Malackách, Nitre, Partizánskom a Poprade.
 
Príďte sa zabaviť, spoznajte ľudí s mentálnym postihnutím!
 

Stiahnite si:

Kontakt:

PhDr. Iveta Mišová – misova@zpmpvsr.sk
Mgr. Marián Horanič – marian.horanic@zpmpvsr.sk
www.zpmpvsr.sk

 
Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR je občianske združenie a vyvíja činnosť na území Slovenskej republiky. Vzniklo v roku 1980, združuje 44 miestnych organizácií s počtom členov a členiek takmer 10 000 osôb na celom Slovensku. Hlavným cieľom ZPMP v SR je začlenenie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti.

 
Deň krivých zrkadiel je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Nadácie Veolia. Akciu podporili: Mestská časť Bratislava Petržalka, Aupark Bratislava Petržalka, McDonald´s, zariadenia sociálnych služieb z Bratislavy, OMD v SR, Saleziáni Don Bosca.

DKZ_2018_plagat