Archív
skripot

Mýlite sa, pán premiér

v6t_rasa

Pravda

Premiér Robert Fico sa v niektorých otázkach o fungovaní Slovenska pravdepodobne nemýli. Sú však veci, v ktorých sa mýli celkom určite. Jednou z nich je téza, ktorú nadhodil na poslednom sneme Smeru. Po tom, čo ohlásil koniec používania politickej korektnosti, konzistentne vyhlásil, že nám „vyrastá ďalšia generácia spoluobčanov, ktorí nechcú pracovať a nebudú pracovať“.

Premiér a veštec v jednom pokračoval vo svojom „sociálnodemo¬kra­tickom“ ťažení dovolávaním sa legitímneho reštriktívneho postupu: „Pokiaľ títo ľudia prejavia záujem o prácu, prejavia záujem spolupracovať, vtedy im treba pomôcť, ale ak nechcú nič iné, len zneužívať sociálny systém, toto tolerovať nebudeme. Minister vnútra má v tomto úplnú podporu.“ Nezachytila som v tomto kontexte nič zásadné o podpore napríklad pre ministerstvo práce.

Snem odmenil Roberta Fica súhlasným potleskom, keď búchajúc do stola zdôraznil, že „musíme začať robiť v rómskych osadách poriadky“. To najdesivejšie však ešte iba prichádza: „Rok 2017 musí byť rokom, v ktorom nás musia zaujímať naši ľudia. Najskôr naši ľudia!“ Kto sú to, tí naši ľudia, sme sa nedozvedeli, ale rómske obyvateľstvo, narodené a žijúce na území Slovenskej republiky, to, zdá sa, nie je. En bloc.(A to sa podľa poslanca Ľuboša Blahu vraj strana posúva doľava. Hm.)

Čítajte viac

Hana Fábry, občianska publicistka

 
© PEREX, 2016
Článok uverejnil denník Pravda a portál Pravda.sk v rubrike Názory 15. 12. 2016 o 17:00.