Archív
skripot

Nemecké firmy majú rok na to, aby našli ženy

v3t_rod

Ouest-France / EurActiv.com

Ministerka nemeckej spolkovej vlády pre otázky rodiny Katarina Barley dala nemeckým firmám ultimátum. Informuje o tom partner siete EURACTIV Ouest-France. „Dávam súkromnému sektoru rok na to, aby situáciu vyriešili samé,” vyhlásila ministerka sociálno-demokratickej strany v rozhovore pre Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). „Ak sa v danom čase nič nestane, zasiahneme právne,“ dodala. Nemecko má problémy so zamestnávaním žien na vysokých pozíciách.

“Nebudem váhať so záväznými kvótami v správnych radách,” hovorí ministerka za sociálnych demokratov (SPD) uprostred volebnej kampane. Voľby sa v Nemecku uskutočnia už 24. septembra. Sociálni demokrati sa aktuálne pohybujú na úrovni 15 % voličskej podpory. SPD je súčasťou veľkej koalície s kresťanskými demokratmi kancelárky Angely Merkelovej (CDU).

„Čas ukazuje, že dobrovoľné usmernenia nefungujú,” myslí si ministerka. Podľa nich mali k januáru 2016 nemecké spoločnosti kótované na burze obsadiť 30 % pozícií v správnych radách, ktoré rozhodujú okrem iného o platovej politike a pracovných podmienkach, ženami. Zákon presadila v rámci koalície práve SPD.

Čítajte viac

Paola Tamma
 
© I-Europa, 2017
Článok uverejnil portál EurActiv.sk 18. 8. 2017 v rubrike Podnikanie a práca / Články.