Archív
skripot

Slušní ľudia s fašistami a bitkármi nepochodujú

anti-racism-290_wG

Denník N

Bratislavu v 25. júna opäť obsadia extrémisti. Staré výhovorky už tentoraz neobstoja.

Keď pred rokom fašisti, futbaloví násilníci a iné existencie osvietené poznaním o degenerovanom liberálnom Západe búrali Bratislavu, v zástupe s nimi pochodovali aj „slušní ľudia“. To sú takí, ktorí sa urazia, keď aj ich označíte za extrémistov. Tvrdia, že sú len znechutení a sú radi, že je aspoň niekto ochotný počúvať ich.

Už v júni 2015 bolo veľa dobrých dôvodov, prečo je to neudržateľná obhajoba. Naozaj slušní ľudia predsa nemôžu kráčať s tlupami, ktorých náklonnosť k násiliu a nenávisti k iným srší z každého ich prejavu. No dajme tomu, že zopár jednotlivcov sa pred rokom nechalo pomýliť. Ťažko tomu veriť, ale dobre.

O necelé dva týždne už však nič také neobstojí. To, čo sa teraz po roku chystá do Bratislavy, je na prvý pohľad rozpoznateľné ako netolerovateľné zlo. Zvolávateľ minuloročnej aj aktuálnej akcie Lukáš Kopáč napríklad víta účasť futbalových „ultras“, pretože „vieme, že v týchto skupinách sa pohybuje veľké množstvo správne zmýšľajúcich ľudí“. Koniec, bodka, viac nepotrebujete vedieť.

Čítajte viac (obsah zamknutý)

Roman Pataj
 
© N Press, 2016
Článok uverejnil v rubrike Komentáre portál DennikN.sk 16. 6. 2016 o 18:34 a Denník N 17. 6. 2016.